Cumhurbaşkanı Erdoğan “Biz Bize Yeteriz Türkiyem” kampanyasını başlattı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı kabine toplantısından sonra “Millete Sesleniş” konuşması yaptı.

Konuşmasında Erdoğan, “Biz Bize Yeteriz Türkiyem” kampanyasını başlatarak 7 aylık maaşını bağışladığını duyurdu. Yardımlarım toplanması için AileÇalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığınca yardım hesabı açıldığını bildirdi.

Kovid-19 salgını nedeniyle, 25. Cumhurbaşkanlığı Kabine toplantısını Telekonferans yöntemiyle gerçekleştirdiklerini söyledi.

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, kabine toplantısının ardından “Millete Sesleniş” konuşması yaptı. ( Anadolu Ajansı )

Yapılan toplantıda bir çok konuyu ele aldıklarını, Sağlık Bakanlığı bünyesinde kurulan Bilim Kurulu tavsiyeleri doğrultusunda tedbirleri eksiksiz hayata geçirdiklerini belirtti.

Her İhtiyacımızı kendimiz karşılayabiliyoruz

Erdoğan konuşmalarına şöyle devam etti:

“Sağlık altyapımız, gerek personel, gerek ilaç ve malzeme, gerekse yoğun bakım yatağı açısından, hamdolsun, diğer ülkelere göre oldukça iyi durumdadır. Maskeden tanı kitine ve bağışıklık sistemini güçlendirici kimi ilaçlara kadar hemen her ihtiyacımızı kendimiz karşılayabiliyoruz.

Şu ana kadar hastanelerimiz ile diğer sağlık birimlerimize, 24 milyon cerrahi maske, 3 milyonun üzerinde N-95 maske, bir milyonun üzerinde koruyucu tulum, 181 binin üzerinde koruyucu gözlük dağıttık. Bu malzemelerin üretimlerini daha da artırma imkanına sahibiz.”

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, kabine toplantısının ardından “Millete Sesleniş” konuşması yaptı. (   Anadolu Ajansı )

Mevcut hastaneleri güçlendirme adına yeni hastaneleri de süratle hizmete açtıklarını aktaran Erdoğan,  “Gerçekten çok modern bir sağlık tesisi olan, Şehir Hastanelerimiz özellikle bu evsaftaki standartlarda 600 yataklı Okmeydanı Hastanemiz bugün itibariyle hizmet vermeye başladı. Burayı daha önce eğitim araştırma hastanesi olarak planlamıştık fakat öyle bir evsafa sahip oldu ki biz burayı süratle şehir hastanesine dönüştürelim. Bugün şehir hastanesi olarak açılışı yapıldı.” sözlerini ifade etti.

Sözlerine her zman Evde Kalma çağrısıyla devam eden Erdoğan, Türk Halkının gerekli olmadıkça sokağa çıkmaması gerektiğini belirtti.

Türk Milletinden ricamızdır, Koronavirüs salgını nedeni ile zorunlu olmadıkça evlerinden çıkmama ricasında bulunuyoruz.

Koronavirüs’ü canlı takip etmek için tıklayınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir