Turkish Cargo, Çin’e insani ve tıbbi yardım malzemesi taşıdı

Turkish Cargo, Çin ana karasında koronavirüs kaynaklı yaşanan olağanüstü durum sebebiyle Guangzhou’ya insani ve tıbbi yardım malzemesi ile medikal ekipmantaşıdı.

THY Basın Müşavirliğinden yapılan açıklamaya göre, Atatürk Havalimanı ile Guangzhou Havalimanı arasında, 102 ton kapasiteli “Boeing 777 F” kargo uçağıyla icra edilen charter seferlerde; ilaç, tıbbi sınıf solunum maskesi, tek kullanımlık eldiven ve dezenfeksiyon şişesi başta olmak üzere bir çok sağlık ekipmanı Çin’e gönderildi.

İnsani yardım seferini düzenleyen uçağı, bazı Çin hükümet yetkilileri ile Türkiye’nin Guanco Başkonsolosu Mehmet Kurtuluş Aykan karşıladı.

Turkish Cargo, virüsün yaygınlaşmaya ve uçuşların iptal edilmeye başlandığı 1 Şubat’tan itibaren, çoğunluğu insani yardım malzemesi ve medikal malzemeden oluşan tonlarca kargoyu, Çin ana karasına ulaştırdı.

126 ülkeye hava kargo hizmeti sağlayan Turkish Cargo, küresel ölçekte yaşanan acil durumlarda, doğal afetlerde ve insani durumlarda; kritik lojistik ihtiyaçlarını desteklemeye devam ediyor.

Çoğu ülke kendi vatandaşlarını tahliye ederken, Çin hükümetine maske yardımı göndermezken, Türkiye, Türk ve komşu ülke vatandaşlarını tahliye ederken 200 bin maske yardımında bulunmuştu. Çin basınında ise “Kara gün dostu” haber başlıklarıyla Çin medyasında yayımlanmıştı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir