Uygun fiyata yurt dışına çıkış rehberi Bölüm 1 : Pasaport alma.

Yurt dışına çıkış işlemi Türk vatandaşları için oldukça zahmetli ve pahalıdır, bu yüzden sizlere en uygun fiyata yurt dışına çıkmayı anlatacağız. Öncelikle yapılması gereken şey Pasaport çıkarmaktır, Pasaport işlemi oldukça basit bir işlemdir. Peki bu Pasaport nasıl alınır?Pasaport işlemi için öncelikle en az 6 ay içerisinde çekilmiş biyometrik fotoğrafa ihtiyacınız var bu fotoğraf çekimi ortalama 20 ile 30 lira arasında değişmektedir. (İl ve ilçelere göre değişim göstere bilmektedir.)

Fotoğraf işleminden sonra yapacağınız işlem Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü web sitesi üzerinden randevu oluşturmanız gerekmektedir, bu işlem müdürlükte oluşabilecek yoğunluğun önüne geçecektir.Ardından yapmanız gereken bir işlem var, pasaport defter ücretini ödemek, bu ücretin şu anki fiyatı 133,50 TL olarak belirlenmiştir. Bu ücreti ister Vergi Dairesinden isterseniz online olarak Bu link üzerinden ödeyebilirsiniz.Yukarıda bulunan görsel üzerinde ödenmesi gereken ücretler mevcut, eğer öğrenci iseniz defter ücreti dışında herhangi bir ücret ödemezsiniz. Bu da yurt dışına çıkışta sizlere uygun fiyat çıkartmaktadır.

Öğrenciler ücretsiz pasaportu 25 yaşına kadar alabilmektesiniz, ister ilk okulda ister lise isterseniz üniversite de okurken bu pasaporta başvuru yapabilirsiniz. Açıktan veya örgün eğitimin herhangi bir farkı yoktur.Randevu gününüz geldiğinde yapmanız gereken tek işlem kimliğiniz, fotoğrafınız, öğrenci belgeniz ve ücreti yatırdığınıza dair evrakları yanınızda bulundurmanız gerekmektedir, aksi durumda oluşabilecek problemlerde randevu hakkınız yanacaktır. Devamında gişe içerisinde bulunan Bay/Bayan yardımı ile işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz.

Bilet ve Vize işlemleri yakında!Share

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir